Kuruluş 2010
Pzts-Cmts - Sat 8:00 - 18:00        
Antalya Havalandırma İklimlendirme Mekanik

Hizmetlerimiz

NELER YAPIYORUZ?

SOĞUTMA SİSTEMLERİ
Merkezi soğutma sistemleri, çok çeşitli uygulama alanlarındaki yüksek kapasiteli soğutma ihtiyaçlarını en etkin ve en ekonomik biçimde karşılamak amacıyla tasarlanmış paket tip soğutma sistemleridir.
○ Soğuk hava depoları
○ Merkezi Soğutma Sistemleri
○ Bireysel Grup Soğutma Sistemleri
Soğuk oda ve çoklu soğuk oda sistemlerinde tercih edilirler. Amaç, yerden kazanım ve yüksek enerji tasarrufu sağlamaktır. Bu cihazlarda yarı hermetik kompresörler kullanılıp yağ, gaz , elektrik ve elektronik sistemi maksimum kullanılmaktadır. Mevsim değişikliklerinden meydana gelen ısıya göre kompresör ve kondanser fanları otomatik olarak çalışır ve stop ederler. Böylecek maksimum enerji tasarrufu sağlanmış olur. Bu cihazlar müşteri isteğine bağlı olarak istenilen kapasite aralığında üretilirler. Sistem istenen güce bağlı olarak uygun kapasiteye sahip olacak şekilde tasarlanır, eşit veya farklı kapasitedeki kompresörlerden oluşur.

ISITMA SİSTEMLERİ
Isıtma sistemleri çeşitli biçimlerde gruplandırılabilir. Bu konuda esas olarak sıcak su ile ısıtma sistemi incelenecektir. Diğer ısıtma sistemleri, özel ısıtma sistemleri başlığı altında ele alınacaktır. Isıtma sistemlerini boyutlarına göre;
○ Tekil ısıtma (Kat ısıtması)
○ Merkezi ısıtma (Bina bazında ısıtma)
○ Bölge ısıtması (Uzaktan ısıtma)
olarak ele almak mümkündür. Bölge ısıtmasını ise kullanılan ısı taşıyıcı akışkan cinsine göre,
○ Sıcak su ile bölge ısıtma
○ Kaynar su ile bölge ısıtması
○ Buhar ile bölge ısıtması
olarak ayırmak mümkündür. Bütün bu sistemlerin uygulamaya bağlı olarak avantajları vardır.
Bölge ısıtmasında günümüzde çok önemli bir imkan ise elektrik ve ısının birlikte üretilmesidir. Kojenerasyon sistemlerinde ve bileşik ısı güç santrallerinde elektrik üretilirken atık ısı genel olarak ısıtmada veya endüstride ısı proseslerde kullanılmaktadır. Böylece çok yüksek verimli bir sisteme ulaşmakta veya ısıtma enerjisi çok ucuza üretilebilmektir. Bu gözle bakıldığında Türkiye’de termik santrallerde atık ısı enerjisi ile (örneğin Ambarlı’da) deniz veya hava ısıtılmaktadır. Bu enerji çevrede konut ısıtmasında kullanılabilir. Aslında mutlaka kullanılmalıdır. Güç üretiminde artık ısı dışarı atılmamalıdır. Günümüzde ısıtma sistemi tasarımında sistem seçimi en önemli adımlardan biridir. Isıtma sisteminin ekonomisi esas olarak seçilen sisteme bağlıdır. Bu seçimin doğru yapılması proje müellifinin birinci görevidir. Genellikle sistem seçiminde son karar proje müellifi ve işveren tarafından ortak olarak verilir.

MEKANİK TESİSAT
Mekanik tesisat, inşaat işlerinde makine mühendisliğinin etkinlik alanına giren işlerin tümüne verilen addır. Bu işler mekanik işler veya tesisat işleri olarak da adlandırılır. Bir mekanik tesisat genellikle aşağıdaki bileşenlerde oluşur;
○ Isıtma sistemi, Isıtma kazanları veya diğer ısıtma donanımları
○ Radyatör
○ Fan-coil
○ Konvektörler
○ Soğutma sistemi, Akışkan soğutucu (chiller)
○ Klima cihazı vs. Fan coil
○ Klima cihazı, Havalandırma sistemi, Havalandırma kanalları (emiş-üfleme)
○ Klima santralleri
○ Fanlar
○ Menfezler, Temiz su (kullanım suyu) sistemi, Pompalar
○ Hidroforlar vs. Su depoları, Su arıtma
Mekanik tesisatın ana bileşenleri mekanik oda veya makine dairesi olarak adlandırılan mekanlarda yerleşik olarak bulunur.

HAVALANDIRMA
Konutlarda güvenliği tehdit edici unsurlardan biri de fena kokular, yüksek sıcaklık aşırı nemden meydana gelen sağlığa uygun olmayan hava şartlarıdır. Fena kokular, terlemeler, sigara dumanları, fabrikalardan ve bacalardan çıkan gazlar, elbiselerden yayılan kokular, kullanılan malzemenin kendi özelliklerinden kaynaklanan kokulardan meydana gelir. Havalandırma insan sağlığını korumak ve insanların rahat çalışmalarını sağlamak amacıyla yapılır.

Ticaret hayatımıza; çağdaş ve dinamik yapısıyla sektörde kısa sürede saygın bir yer edinmiş ve 2010 yılından günümüze ERC İklimlendirme Mekanik Tesisat Taahhüt San. ve Tic. Ltd. Şti. unvanıyla sizlere başarıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

ERC Adres

Ahatlı Mh. 75.Yıl Cad. No:130
Aygün Apt.Kat:2 D:4
Kepez / ANTALYA
Telefon: +90 532 521 07 73
bilgi@erchavalandirma.net

           

Konum